Poniżej przedstawiam kolejne propozycje weekendowe (i „Bożo-Ciałowe) :), które oferują knajpki na Kazimierzu.

Uwaga!

Już 11 czerwca (czwartek) na Rynku Głównym, rozpoczyna się VIII Polski Zlot Zabytkowych Mercedesów, trwający do niedzieli 14 czerwca.

images3

Warunkiem zgłoszenia się do uczestnictwa w zlocie jest  posiadanie Mercedesa wyprodukowanego do roku 1984. W tegorocznej edycji rajdu udział weźmie 80 załóg z Polski i zagranicy (m.in. Słowacja, Niemcy, USA). Na trasę rajdu wyjadą m.in. model Stuttgart z 1927 r., jedyny jeżdżący na świecie egzemplarz modelu 200 Roadster Sport z 1936 r., auta z lat 50-, 60- i 70-tych. Stawkę zamkną najnowsze oldtimery jak np. model W 123 300 D z 1981 r. Do Krakowa przyjadą również auta z Classic Center w Stuttgarcie: 280 SL Pagoda i Mercedes 450 SLC, samochód rajdowy Sobiesława Zasady. Program rajdu przewiduje m.in. przejazd zabytkowymi Mercedesami na trasie Kraków-Ojców-Kraków, pokaz elegancji na Rynku Głównym w Krakowie w strojach z epoki kierowanego przez załogę samochodu, bal w Kopalni Soli w Wieliczce czy zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu.

Czwartek, 11 czerwca

Eszeweria (ul. Józefa 9) zaprasza na Prezentację filmów eksperymentalnych i video autorstwa Mikołaja Ostrowskiego, z zakresu kina eksperymentalnego,  w ramach akcji Arteterapia

Celem tego pokazu jest poznanie innych możliwości wykorzystania medium filmu. Kino eksperymentalne to filmy eksperymentujące z formą, najczęściej unikające narracyjnej fabuły, skupiające się na dostarczeniu doznań estetycznych i intelektualnych za pomocą oryginalnych środków filmowych. Filmy bliższe raczej pojęciu sztuk plastycznych niż tradycyjnego kina rozrywkowego.
Strat godz. 20.00, wstęp wolny

Kitsch, clubbing Kitsch Last Minute, start 21.00, wstęp wolny

Taawa, clubbing B4 WEEKEND, start 21.00, wstęp wolny

Piątek, 12 czerwca

W piątek, na terenie całego Krakowa, rozpoczyna się festiwal sztuk wizualnych ARTBOOM 2009. Więcej informacji na www.artboomfestival.pl

Alchemia zaprasza na wieczór taneczny, gra DJ MRoffKA, strat 21.00, wstęp wolny.

Baraka zaprasza na wieczór z DJ poosh-keen, start 22.00, wstęp wolny. BIO artysty znajdziecie TUTAJ

Caryca, clubbing Bailen putos!, start 21.00, wstęp wolny

Kitsch, clubbing Kitsch Last Minute, start 21.00, wstęp wolny

Klubokawiarnia ŁubuDubu, impreza taneczna, DDR czyli Dsco Dance Rewolution, start 21.00, wstęp wolny

Kartel Klub, clubbing Discotheque 80s 90s 00s, start 21.00, wstęp wolny

Pozytywka, clubbing Studoi 54 Party, start 21.00, wstęp wolny

Taawa, koncert światowej klasy DJ i piosenkarki Sonique Live!Sonique.

Ta światowej sławy piosenkarka przylatuje na specjalne zaporszenie Taawa Music Club oraz OZONA – Snuffy Weiss . Znana z hitów „It Feels So Good”, „Nothing To Lose” i „Find’ Em, Fool’ Em, Forget’ Em” w nocy 12 czerwca rozgrzeje parkiet do czerwoności. Piękna, uzdolniona, „perfekcjonistka” – jak o sobie mówi – zakochana w muzyce – IKONA znana nawet przez największych muzycznych laików. Jej elektryzująca osobowość oraz charyzma tak doskonale widoczna w twórczości muzycznej udzieli się wszystkim klubowiczom.
Start godz, 20.00, bilety do nabycia na miejscu, cena 30,00 zł.

Sobota, 13 czerwca

Eszeweria (ul. Józefa 9), w ramach akcji Arteterapia, zaprasza na koncert artystów Jacek Latoń & Olek Papierz – Band FX.

BandFx powstał w 2001 roku. Równocześnie jako LiveAct i zespól producencki. Kolektyw reprezentuje swoją twórczością szeroko pojęty jazz, z uwzględnieniem elementów abstract jazzu, metalu, ale także noise czy free improvisation. Ich brzmienie nie zamyka się w żadnej szufladce i unika jednoznaczności, poruszając się między gatunkami pozostaje w orbicie jazzu.

Obecny BandFx nagrywa w składzie:
Jacek Latoń (cuefx) – produkcja, aranżacja, idea
Dominik Strycharski – flety, wokal, idee
Aleksander Papierz – saksofony, idee

Z zespołem współpracują również: Piotr Krawczyński – puzon, Tomek Barzęc- trąbka, Elwira Skrobska – voc, DJ Matjazz & DJ Jazzbin – emigracja Pablo & Djabeł – dobre wibracje.
Utwór BandFx „Mechanical Root” został wyemitowany w kwietniu tego roku na antenie uznanej audycji Mary Anne Hobbs w Radio BBC 1.
W 2006 roku BandFx wydał w internecie swój debiutancki album „Other Species”. Dwa lata później w 2008 ukazało się darmowe BandFx & Friends Presents „Szukam Szukam”.
Obecnie zespól ukończył prace nad nowym materiałem w składzie Cuefx, Olek Papierz, Doministry, Tomek Barzęc, gościnnie DJ Jazzbin. Nad całością ostatecznej faktury brzmienia czuwał producent Michał Rosicki znany między innymi ze współpracy z Motion Trio.
Start godz. 20.00, wstęp wolny
Poza tym, Eszeweria zaprasza także na Targi Rękodzieła, start 19.00

Alchemia, zaprasza na wieczór taneczny, gra DJ MRoffKA, strat 23.00, wstęp wolny.

Caryca, clubbing Hydrofoniks, start 21.00, wstęp wolny

Kitsch, clubbing Kitsch Last Minute, start 21.00, wstęp wolny

Klubokawiarnia ŁubuDubu, impreza taneczna, Old School Disco, start 21.00, wstęp wolny

Kartel Klub, clubbing Dark Independent Night , start 21.00, wstęp wolny

Pozytywka, clubbing Dirty Disco Funky Vibes, start 21.00, wstęp wolny

Taawa, clubbing White Power, start 21.00, wstęp wolny

Teatr Nowy (ul. Gazowa 21)zaprasza na spektakl Filozofia w Buduarze, start godz. 20.00, bilety do nabycia na miejscu

Niedziela, 14 czerwca

Caryca, clubbing Massa B-day Session, start 21.00, wstęp wolny

Kitsch, clubbing Kitschowa Niedziela, start 21.00, wstęp wolny

Taawa, clubbing Taawa around the world, start 21.00, wstęp wolny

Teatr Nowy (ul. Gazowa 21)zaprasza na spektakl Filozofia w Buduarze, start godz. 20.00, bilety do nabycia na miejscu