Eszeweria – przestrzeń otwarta na ludzi z ciekawymi pomysłami. Tak opisują lokal jego właściciele i zaprzyjaźnieni bywalcy. Nie można się z tym stwierdzeniem nie zgodzić, bo już po przekroczeniu progu można pozwolić sobie na głębszy oddech i pozostawienie wszystkiego za drzwiami.

Eszeweria to lokal utrzymany w tzw. tradycji Kazimierzowskiej, z miękkim światłem świec i drewnianymi meblami. Mogłoby się wydawać, że to kolejna serwetownia, jakich wiele na Kazimierzu, jednak każdy, kto choc raz gościł w tej knajpce, zaraz zaprzeczy. Mała przestrzeń zaprasza do odpoczynku i żywej dyskusji, jest przytulnie i naprawdę miło.

Lokal ma swój niepowtarzalny klimat i bardzo sympatyczną obsługę. Organizowane są koncerty i imprezy muzyczne, projekcje filmów, animacji, video-art, performance, wystawy malarstwa i fotografii. Muzycznie lokal proponuje cykl muzykoterapia w każdy wtorek oraz  muzyka na żywo w każdy czwartek. Właściciele mówią, że hasło „chcieć to znaczy móc” jest jak najbardziej adekwatne i udowodniają to przez występy artystów nie tylko z kraju ale i zza granicy między innymi  z Francji, Niemiec, Wlk. Brytanii, Czech, Ukrainy, Węgier, Kanady, USA czy Peru.

Latem lokal zaprasza do ogródka.

Lokal jest czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 11.00 – do ostatniego klienta

kontakt tel: (0 12) 292 04 58

www.myspace.com/eszeweria