mleczarnia1Na Meisselsa jest knajpka, która jest istotną częścią historii Kazimierza. Istnieje od ponad 6 lat i można śmiało powiedzieć, że jest jedną z nielicznych, które dotąd nie straciły swojego klimatu i uroku.

Mleczarnia, bo o niej mowa, powstała w starych pomieszczeniach produkcyjnych, a nazwę zawdzięcza szyldowi, który pamięta czasy wojny, wiszącemu nad wejściem. Właściciele nie wygonili z kątów kurzu, wstawili nieskładne stoły i krzesła. Niby nic  a efektem jest miejsce o niebanalnym, iście Kazimierzowskim, klimacie

Samo wnętrze to zbieranina tzw durnostojek i pułapek na kurz. Dziwne obrazy na ścianach, stare kufle i szklanki poupychane po katach, jakieś krzywe szafki, kredensy i komody. Absolutna serweciarnia i to w najlepszym wydaniu.
Obsługa miła i sympatyczna, świadoma tego, że na Kazimierzu barman ma ostatnie słowo 🙂
Duża ilość dziwnych trunków, bardzo dobra kawa i smalec domowej roboty. Można przyjść z psem lub bez psa, godna polecenia jest szarlotka i sernik.

mleczarnia2Ogródek Mleczarni to już legenda przez duże L. Znajdujący się po drugiej stronie ulicy, przyciąga tłumy niezależnie od dnia tygodnia. Duży, wręcz ogromny w porównaniu z innymi ogródkami, utytułowany pod drzewem, cudownie zacieniony nawet w najgorętsze upały. Rewelacyjne miejsce do odpoczynku.

Lokal warty odwiedzenia, bo naprawdę Kazimierzowski.