Co robicie w najbliższą niedzielę? 17 marca jest Dzień św.Patryka. W Irlandii dzień ten tradycyjnie świętuje się szklaneczką whisky, ale nowa „świecka” tradycja czci Patryka również zielonym piwem. 16 marca, Stara Zajezdnia na Kazimierzu, organizuje z tej okazji niezłą imprezę. Informacje poniżej:

W niedzielę 16 marca br. o godz. 13:00 w Starej Zajezdni Kraków by DeSilva przy ul. Św. Wawrzyńca 12 kolejny raz organizowana jest najbardziej irlandzka impreza na Kazimierzu. To właśnie tutaj obchodzony będzie hucznie Dzień Świętego Patryka.  Wstęp wolny!  
Tradycją Dnia Świętego Patryka w Starej Zajezdni jest niezwykła oprawa muzyczna i wizualna wydarzenia. To przenikająca się wzajemnie muzyka i taniec irlandzki, muzyka elektroniczna ze stepem oraz autorskie wizualizacje i efekty z udziałem zespołów IREE, Ceili i Sąsiedzi, specjalizujących się w celtyckich brzmieniach i rytmach. Impreza startuje o godzinie 13:00, natomiast koncerty i pokazy zaczynają się o godzinie 18:00.

plakat_patryk
Organizatorzy ze Starej Zajezdni zapraszają fanów kultury i muzyki irlandzkiej oraz wszystkich lubiących dobrą zabawę. Przygotowano liczne konkursy, warsztaty tańca irlandzkiego, specjalne menu i zielone piwo. Nie zabraknie oczywiście również irlandzkiej whiskey. Lá Fhéile Pádraig Sona Daoibh!