tajemniczy1„Tajemniczy Ogród”, znany wielu lokal rynkowy, mieszczący się na ul. Brackiej, kilka lat temu otworzył filię na Placu Nowym, nazywając ją prosto: „Tajemniczy Ogród na Kazimierzu.
Ciekawostką było, czy właściciele lokalu postanowią utrzymać klimat rynkowy, czy pozwolą sobie na odrębność i wtopienie się w specyficzny klimat Kazimierza.

Okazało się, że nie zawiedli oczekiwań bywalców Kazimierza i ten „Tajemniczy Ogród” jest zaiste lokalem w iście Kazimierzowskim stylu.

Wystrój charakteryzują nawiązania do lasu, dzikiego ogrodu. Gałęzie w kątach, drewniane meble, miękkie światło i jasne kolory są przyjemną odmianą po dusznych zakamarkach „serweciarni”, jakich bez liku na całym Placu.

tajemniczy2Lokal oferuje standardowe napitki pubowe, dość dobrą kawę i przyjazne ceny. Najważniejszą zaletą lokalu jest duży ogródek przed wejściem, gdzie można sobie odpocząć w ładną pogodę. Niestety ogródek nasłoneczniony jest całe popołudnie, więc nie oferuje za dużo cienia w upały.

Obsługa zmienia się co sezon, choć właściciele lokalu dbają o jakość obsługi, więc nie odczuwa się za mocno dość dużej zmienności wśród barmanów.

Poza tym „Tajemniczy…” zawsze był lokalem bardzo przyjaznym dla każdego, zwłaszcza dla ludzi z branży barmańskiej i do tej pory można tam spotkać barmanów z innych knajp, non stop „coś pożyczających” 🙂

Ischke