Domówka Cafe to ważne miejsce na mapie miasta dla wszystkich miłośników gier planszowych. To nie jedyne miejsce w Krakowie, w którym można wypożyczyć gry z baru. Nawet nie jedyne na Kazimierzu.
Co zatem przyciąga ludzi do Domówiki?
Po pierwsze szeroki wybór piw regionalnych i „lane Brackie“, które do 18.00 jest w mocno zachęcającej cenie. Informuje o tym również sprytny stand przy drzwiach, dość obrazowo pokazujący, gdzie leży rzeczywistość a gdzie piwo w atrakcyjnej cenie.
Po drugie: bardzo przyjazny bar, który co prawda czasem ma swoje własne humory, ale zazwyczaj jest bardzo pomocny, otwarty i bardzo kompetentny (również w zakresie lokalnych browarów i różnicach w smaku tychże).

Oczywiście – jak to w większości lokali – nie może być absolutnie różowo. Różne miejsca przyzwyczaiły nas już do przypadkowej zbieraniny stołów, krzeseł i regałów silących się na awangardowy wystrój, a tak naprawdę stanowiących zbiór z wystawek wielkogabarytowych. Domówka „urządzona“ jest w podobnym stylu. W normalnych warunkach zupełnie by to nikomu nie przeszkadzało, ale dla wielbicieli planszówek powierzchnia stołu z oczywistych względów ma znaczenie, więc w Domówce znajdują oni jedynie 2-3 większe stoliki, zapewniające komfortowe pomieszczenie planszy, dodatkowych elementów i czegoś do picia. Pozostałe stoliki dają możliwość grania „niemal na kolanie“ lub wymuszają wybór gier z mniejszymi „obszarami roboczymi“.

Paradoksalnie „Domówka“ jest przyjemnym, ale zdecydowanie nie przytulnym miejscem. To gry i happy hours a nie wystrój i atmosfera skłaniają ludzi do wypicia kolejnego piwa.