tedKącik miedzy Zbliżeniami a Studnią Życzeń, był miejscem, gdzie często wyrastały nowe knajpki, jednak nie pozostawały tam długo. Nie wiadomo, czy to wina braku pomysłowości przyszłych gastronomów, czy jakas nieznana klątwa ciążąca nad tym miejscem, która nie pozwalała utrzymac się lokalom dłużej niż kilka miesięcy. Jednak ostatnio wydaje się, że fatum zostało pokonane i nowa knajpka zaprasza do siebie, nazwana prosto TeD Cafe.


Największym zaskoczeniem zdaje się być geneza powstania i wystroju lokalu, ponieważ to miejsce jest pełne ciała i ducha wyjątkowego krakowskiego rysownika Andrzeja Lichoty, ojca znanego wszystkim TeDa, bohatera historii obrazkowych publikowanych w „Przekroju”, „Dzienniku Polskim”, dzienniku „Polska” i „Nowym Czasie”.

lichota

Moja wizyta w TeD Cafe nie należała do długich i ne moge  z czystym sercem wypowiedzieć sie rzeczowo na temat lokalu, zatem posłużę się cytatem, który dobrze opisuje klimat i główne cele, które bedaa tam realizowane. Artykuł pochodzi ze strony www.sadurski.com.

„Organizatorzy chcą tu stworzyć miejsce znane nie tylko z poczucia humoru, dobrej sztuki, dystansu do polityki oraz doczesności mniejszej i większej, ale także słynące z dobrej aromatycznej kawy, świetnych win niepowtarzalnej atmosfery i dobrej obsługi. W TeD Cafe będzie można usiąść i przeczytać specjalnie dobrane książki, przejrzeć albumy i co bardziej cenione przez artystę komiksy. Obejrzeć festiwalowe animacje nadsyłane z całego świata, a także przewidziane są specjalne pokazy ambitnego kina i występy artystów na żywo. No i wystawy ? młodych i starszych twórców. Przy tym wszystkim możliwa jest także partia szachów ? i to nie tylko drewnianych?

W Galerii znaleźć można oryginalne obrazy, w tym jeden ponad 2-metrowej wielkości. Grafiki, rysunki i ceramikę ? także własnoręcznie zdobioną przez Lichotę. Będą też prezentacje filmów animowanych, w ramkach elektronicznych na monitorach i rzutniku. Można będzie kupić koszulki, książki, pocztówki i albumy”

Zachecam do odwiedzin.