zupa

W sobotę, 23 maja, na krakowskim Kazimierzu, odbędzie się, już po raz ósmy, Międzynarodowy Festiwal Zupy.

Wielka feta, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, wpisała się już na stałe w atmosferę Kazimierza i z roku na rok, przyciąga coraz większą ilość amatorów ZUP i, oczywiście, dobrej zabawy.

W ramach Festiwalu, rozstrzygany jest konkurs kulinarny o Złotą, Srebrna i Brązową Łyżkę oraz, po raz pierwszy konkurs o oty Kociołek, wśród tradycyjnych zup polskich.

Organizatorem Festiwalu jest krakowski teatr KTO, który swoimi występami i happeningami, zapewnia rozrywkę amatorom zup przybyłych na Plac Nowy.

W tym dniu, każdy restaurator może wystawić zupę przez siebie przygotowaną do ogólnej konsumpcji. Zupy, gotowane w ilościach min 30 litrów, podawane są przed lokalami lub na specjalnie zaaranżowanych stoiskach.

Restauratorzy spoza Kazimierza oraz osoby prywatne, mogą się również pochwalić swoimi umiejętnościami. Na straganach będą przygotowane stoiska i małe kuchenki do podgrzewania specjałów. Organizator zapewnia naczynia jednorazowe oraz niezbędne podpięcie do sieci elektrycznej.

Dodatkowo wspólnota Kazimierza i wszyscy chętni właściciele lokali składają się na ZUPĘ PLACÓWKĘ, gotowaną w ogromnym garze a ilość jej wystarcza na zaspokojenie niejednego apetytu. W zeszłym roku rozlano ponad 400 litrów Placówki.

Każda zupa może wziąć udział w konkursie. Przed lokalem festiwalowym (a jest nim po raz kolejny Baraka), ustawione będzie stanowisko przyjmowania zup do konkursu.

Komisja, której będą przewodniczyć Robert Makłowicz i Piotr Bikont, wybierze wśród wszystkich zgłoszonych zup trzy, które zostaną nagrodzone Złotą, Srebrną oraz Brązową Łyżką. Ponad to przyznane zostaną wyróżnienia i nagroda dla najlepszej polskiej zupy – Złoty Kociołek, fundowaną przez sponsora Festiwalu.

Impreza zaczyna się około 17.00, a trwać będzie do północy. Na scenie wystąpią:

1700 – 1800 Otwarcie Festiwalu przez Kabaret KUZYNI

1800 – 1900 Paulina Bisztyga z Zespołem

1900 – 2000 Mass Kotki

2000 – 2100 Ms. No One

2100 – 2145 Frittata

2145 ogłoszenie wyników konkursu na Najlepszą Zupę Festiwalu i Najlepszą Tradycyjną Zupę Festiwalu.

Regulamin konkursu oraz wszelkie dodatkowe informacje są dostępne na stronie Teatru KTO

Zapraszam serdecznie. Ischke